Jesteś tutaj
Regulamin
REGULAMIN SYMPOZJUM
z cyklu Profilaktyka zaburzeń zdrowia prokreacyjnego
§ 1.
Organizatorzy
Organizatorem V sympozjum naukowego z cyklu „Profilaktyka zaburzeń zdrowia prokreacyjnego” pt. „Wczesne niepowodzenia prokreacji - etiologia, prewencja i postępowanie w ujęciu interdyscyplinarnym” jest Zakład Dydaktyki Ginekologicznej - Położniczej Wydziału Nauki o Zdrowiu WUM, Fakultet Metod Rozpoznawania Płodności (MRP) na WUM oraz 7 Polskich Organizacji nauczających i promujących metody rozpoznawania płodności /MRP/ i ekologiczną prokreację, tj.:
- Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Naturalnego Planowania Rodziny (PSNNPR),
- Instytut Naturalnego Planowania Rodziny wg. metody Prof. J. Rötzera (INER),
- Liga Małżeństwo Małżeństwu (LMM),
- Towarzystwo Odpowiedzialnego Rodzicielstwa (TOR),
- Stowarzyszenie Miłość i Odpowiedzialność (SMiO),
- Fundacja MaterCare Polska
oraz Fertility Care Center of Poland.
§ 2.
Termin i miejsce
Kształcenie ma formę jednodniowego sympozjum, łącznie 11 godzin dydaktycznych. Odbędzie się ono 6 grudnia 2015 r. w Auli A Centrum Dydaktycznego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego przy ul. Księcia Trojdena 2a.
§ 3.
Odbiorcy sympozjum
Sympozjum adresowane jest do studentów wydziałów lekarskich, farmacji oraz nauk o zdrowiu WUM, studentów z innych uczelni, młodych lekarzy, położnych i pielęgniarek, doradców rodzinnych oraz wszystkich zainteresowanych problematyką zdrowia prokreacyjnego.
§ 4.
Tematyka i wykładowcy
1. Tematyka tegorocznej konferencji obejmuje następujące zagadnienia:
Jak Polska objęta głębokim kryzysem demograficznym radzi sobie z narastającym problemem poronień i wczesnych strat prokreacyjnych?
Czy można statystycznie określić źródła tego problemu na tle Europy?
Czy możliwe jest wyjaśnienie przyczyn niepowodzeń oraz zapobieganie ich konsekwencjom?
Jakie są najważniejsze medyczne standardy postępowania w przypadku poronień nawracających oraz przedwczesnych start ciąż?
Jak można pomóc rodzicom w sytuacjach krytycznych rozpoznań prenatalnych ciężkiej lub letalnej choroby lub poronienia zatrzymanego?
2. Wykłady prowadzą: wybitni polscy specjaliści z dziedziny medycyny, demografii i psychologii.
3. Sympozjum obejmuje także warsztaty poświęcone tematyce powrotu płodności po poronieniu i pochówku dzieci utraconych.
§ 5.
Zasady rejestracji uczestników
1. W celu zgłoszenia udziału w sympozjum należy wypełnić formularz zgłoszeniowy i uiścić opłatę konferencyjną w terminie do 23 listopada br. (poniedziałek).
2. Formularz zgłoszeniowy wraz z informacją o wysokości obowiązujących opłat znajduje się na stronie www.zdrowie-prokreacyjne.wum.edu.pl w zakładce „Rejestracja”.
3. Rejestracja (przesłanie formularza zgłoszeniowego) bez dokonania opłaty konferencyjnej jest automatycznie anulowana.
§ 6.
Opłata konferencyjna
1. Koszt udziału w sympozjum wynosi 110 PLN. Ponadto istnieje możliwość uczestnictwa w konferencji za opłatą specjalną. Opłata specjalna przysługuje:
studentom WUM 50 PLN
studentom innych wyższych uczelni 70 PLN
członkom organizacji NPR 80 PLN
Opłata konferencyjna obejmuje materiały konferencyjne, udział w warsztatach, obiad i 2 przerwy kawowe.
2. Wszystkie osoby rejestrujące się po 23 listopada oraz w dniu konferencji obowiązuje opłata dodatkowa w wysokości 30 PLN.
3. Istnieją dwie formy płatności:
a. przelew za pośrednictwem DotPay
b. wpłata na konto konferencji nr: 70 1540 1157 2115 6681 0463 0011, Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli NPR, ul. Wiejska 13 m 4b, 00-480 Warszawa, z dopiskiem „opłata konferencyjna, …………. imię, nazwisko”
4. Osoby zarejestrowane elektronicznie po 23 listopada zobowiązane są do okazania dowodu uiszczenia opłaty konferencyjnej przy Rejestracji w dniu konferencji.
5. Potwierdzenie dokonania opłaty konferencyjnej wystawiane jest przez system automatycznie. Dla uczestników, którzy zawnioskowali o rachunek przy rejestracji, wystawiany jest on w ciągu 14 dni od daty konferencji i wysyłany pocztą.
6. Istnieje możliwość anulowania dokonanej rejestracji i zwrotu 50% wpłaconej kwoty wyłącznie na podstawie pisemnego wniosku zgłoszonego najpóźniej do dnia 23 listopada 2015 r. na adres: zdrowie.prokreacyjne@gmail.com. Po tym terminie zwrot wpłaconych środków nie przysługuje.
§ 7
Zaświadczenie o udziale w sympozjum i ewaluacja
1. Zaświadczenie o udziale w sympozjum otrzymuje każdy uczestnik zarejestrowany przed 23 listopada (poniedziałek).
2. Zaświadczenia można będzie odebrać w Sekretariacie w dniu konferencji.
3. Osobom rejestrującym się po 23 listopada zaświadczenia będą wystawiane wyłącznie na podstawie pisemnej prośby skierowanej na adres: zdrowie.prokreacyjne@gmail.com
4. Lekarze otrzymują zaświadczenie potwierdzające udział w kształceniu oraz otrzymanie 11 punktów edukacyjnych za udział w 11 godzinach zajęć dydaktycznych zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 06.10.2004 r. w sprawie sposobu dopełnienia obowiązku doskonalenia zawodowego lekarzy i lekarzy dentystów.
5. Warunkiem uzyskania zaświadczenia z punktami edukacyjnymi jest podanie niezbędnych informacji w formularzu zgłoszeniowym (tj. nr prawa wykonywania zawodu, daty urodzenia).
6. Na zakończenie zajęć uczestnicy sympozjum zobowiązani są wypełnić ankietę ewaluacyjną podsumowującą kształcenie.
§ 8
Uprawnienia organizatora
1. Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w programie oraz wyznaczenia zastępstwa w przypadku nie możności stawienia się któregoś z wykładowców, z przyczyn losowych, niezależnych od organizatora.
2. Wszelkie uwagi i zapytania można kierować do organizatorów na adres: zdrowie.prokreacyjne@gmail.com